خانواده کارآفرین

وبلاگ گروه "خانواده کارآفرین"

چگونه پول دار شویم؟(قسمت دوم)

1-     متعهد شوید که با تمام قوا به انجام کار خود پرداخته و در آن بهترین شوید.به این سوال پاسخ دهید:چه مهارتی است که اگر آن را بیاموزم و به نحو احسن انجام دهم بیشترین تاثیر مثبت را بر زندگیم خواهد داشت؟

2-    میلیونرهای خودساخته در آمریکا به طور متوسط 59 ساعت در هفته کار می کنند آنها کار را زودتر شروع می کنند  در تمام ساعت کاری کار می کنند و دیرتر ازبقیه به خانه باز می گردند. به عبارتی شما با 40 ساعت کار در هفته به یک زندگی معمولی در طبقه متوسط می رسید و با هر ساعت اضافه بر 40 سرمایه گذاری برای آینده می کنید.شما باید سخت کار کنید تا زمانیکه "پول شما"به میزان کافی بتواند جای شما کار کند.

3-    یاد بگیر پول چگونه کار می کند تا قادر باشی آنرا به خدمت بگیری،هر آنچه که مربوط به پول است (حسابداری، سرمایه گذاری،مدیریت، بازرگانی{شناخت بازار(عرضه ،تقاضا،،کیفیت،کمیت)شناخت قانون وتبلیغات و..} و...) را یاد بگیرید. از افراد موفق،صاحب علم و تجربه راهنمایی ،کمک ،الگو بگیرید.همه جزییات مربوط به کارتان را یاد بگیرید ،یادگیری مستمر و مادام العمر حداقل شرط موفقیت در هر رشته

 

 

است.حداقل روزی یک ساعت در رشته خود مطالعه کنید و در سمینارها و دوره های آموزشی شرکت کنید.درآمدتان تنها به اندازه ای رشد می کند که خودتان رشد کنید.

4-      حداقل 20 درصد از درآمد خود را صرف پس انداز و پرداخت بدهی های خود کنید و در حسابی جدا قرار دهید.

5-    مبلغ پس انداز خود را در راهی سود آور به کار بیندازید{پول راکد رشد نمی کند} و با پول خود پول بسازید.

6-    حساب شده سرمایه گذاری کنید! طوری که اصل سرمایه محفوظ بماند و سود عادلانه ای هم ببرید. در زمینه مسکن سرمایه گذاری کنید و حتما خانه ای از خود داشته باشید.

7-      کسب و کار خود را تاسیس کرده و افراد باهوش و توانا را استخدام کنید.74 درصد ثروتمندان از طریق کسب و کار خود پول دار شده اند.

8-     برای دوران پیری خود و تامین آتیه خانواده خود تدبیری بیندیشید و هر قدر هم که پردرآمد باشید، بیمه کردن خود و افراد خانواده تان را فراموش نکنید.

9-     ثروت از دست افرادی که به دنبال درآمدهای غیر ممکن باشند و یا از روی طمع به دنبال افراد شیاد و حقه باز بروند و به تجارب خام و هوس های واهی خود اعتماد کنند،فرار می کند. تحقق اهداف شما نباید موجب زیان دیگران شود.

10-                 کار خودتان را انجام دهید،اما نه فقط در حد وظیفه بلکه اندکی بیشتر و از روی سخاوت،همین مقدار اندک به اندازه تمام کار ارزش دارد.

11-                 انضباط  فردی را در همه موارد اعمال کنید.انضباط فردی یعنی توانایی وادارکردن خود به انجام به موقع کارهایی که باید انجام دهید ،چه خوشتان بیاید و چه نیاید.

12-                 به دنبال ایده های جدید برای بهبود بخشدن کار و یا روش های بهتر،سریع تر،ارزانتر وآسانتر برای دستیابی به نتایجی خاص باشید.

13-                 دامنه دوستان خود را افزایش دهید و افراد دارای تفکر مثبت،خوشبین،راضی،هدفمند و پیشرو انتخاب کنید و از هرکس درزمینه ای که تخصص و علاقه دارد، کمک بخواهید.

تاریخ ارسال: یکشنبه 11 فروردین‌ماه سال 1392 ساعت 06:21 ب.ظ | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد