خانواده کارآفرین

وبلاگ گروه "خانواده کارآفرین"

چگونه پول دار شویم؟

              میتونی بشی تعبیر رویا       

 علم چندان که بیشتر دانی   

                           چون عمل در تو نیست نادانی

1-    چگونه است که برخی با دست خالی شروع می کنند و نهایتا" میلیونر    می شوند؟  مهمترین عامل در کسب موفقیت های مالی پول نیست بلکه تبدیل شدن به کسی است که می تواند چنین ثروتی را بدست آورد و سپس آنرا نگهداری کند. وقتی کسی به واقع برای چیزی آماده می شود به آن می رسد.

2-     بیش از 90 درصد میلیونرها  در آغاز فقیر یا تقریبا فقیر بوده اند و به طور متوسط هر میلیونر خودساخته 2/3 بار در زندگی خود ورشکست یا تقریبا ورشکست شده تا اینکه نهایتا از فرصت مناسب استفاده کرده اند و آنرا به موفقیت مالی تبدیل نموده اند.

3-    هیچکس بهتر یا زرنگ تر از شما نیست. موفقیت مالی نتیجه انجام اعمالی مشخص است، بنابر قانون علت و معلول اگر شما آنچه را که افراد موفق دیگر انجام می دهند بکنید،نهایتا به همان نتایجی که آنها رسیدند، دست خواهید یافت. باور داشته باشید که می توانید پولدار شوید.

4-    همه انسانهای بزرگ با رویای چیزهای دلخواه و متفاوت از آنچه که امروز دارند شروع می کنند.{برای اینکه رویایت به حقیقت بپیوندد،باید رویایی داشته باشید}تصور کنید هیچ محدودیتی برای آنچه که می توانید باشید یا انجام دهید وجود ندارد ،تصویری از آینده بلند مدت خود خلق کنید، به منظور تحقق بخشیدن به رویاهایتان در مرحله ی اول باید آنها را به دقت توصیف کنید.خواسته های خود را از زندگی روشن سازید، و با قید جزییات بر روی کاغذ بیاورید.

5-    تفکر برگشت از آینده را تمرین کنید.مجسم کنید که پنج سال گذشته و اکنون از هرجهت زندگی شما کامل است.ببینید برای رسیدن به این منظور چه کارهایی را باید به نحوی متفاوت انجام دهید و این تغییر روش را از همین امروز شروع کنید.شما همان می شوید که اغلب به آن فکر می کنید.

6-    کار نشد ندارد،برای پولدار شدن شما باید دست به کاری بزنید که اکثر مردم نخواهند زد به عبارتی باید جرات پیگیری رویاهایتان را داشته باشید حتی اگر به نظر دیگران مسخره بیاید.

7-    لیستی از کلیه اقداماتی که برای دست یابی به هدفتان ضروری است تهیه و اهداف بزرگ را به چندین هدف کوچک تقسیم کنید،سپس آنرا الویت بندی کنید. بلافاصله کار را شروع کنید،روی بالاترین الویت هایتان تمرکز کنید و هر روز کاری کنید که شما را حداقل یک گام به مهمترین هدفتان نزدیکتر کند.

8-    برنامه ای علمی و عملی برای خود تدوین کنید. در صورت شکست هر برنامه،برنامه بعدی را به اجرا بگذارید و آنقدر ادامه دهید تا برنامه ای موثر و مفید بیابید.حداقل روزی یکبار برنامه خود را خوانده و متناسب با شرایط آنرا اصلاح کنید. برنامه های سالانه و روزانه برای خود تدوین کنید برای هر روزتان، شب قبل(قبل از خواب)، برنامه ریزی کنید.

9-    برای پیشرفت مالی خود مقدار و ضرب العجل تعیین کنید مثلا متعهد شوید (بنویسید و امضا کنید) که در ده سال آینده میلیونر شوید. برای این منظور خود را متعهد که در پایان سال اول 2000 دلار   پس انداز داشته باشید، سپس متعهد شوید که مقدار سرمایه خود را هر سال نسبت به سال قبل دو برابر کنید.

10- کاری را بیابید که در آن استعداد دارید ، به آن علاقمندید و از انجام آن لذت می برید. اگر در حال حاضر یک میلیون دلار به دستتان برسد آیا باز هم به حرفه فعلی خود ادامه خواهید داد؟ اگر پاسخ منفی است شغل خود را تغییر دهید.


تاریخ ارسال: یکشنبه 11 فروردین‌ماه سال 1392 ساعت 06:17 ب.ظ | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد